top of page

Поради батькам.

Зима розважає і навчає.

Зимонька-зима… Дерева в сріблястих гірляднах, небо високе й прозоре, земля вкрита білою скатертиною…. Діти завжди сприймають зимові явища з відчуттям якогось дива, казки, свята. Подаруйте зимову казку своєму малюкові. Адже щедра зима ще довго, напевне, даруватиме нам іскристі сніжинки, голубий лід, морозець…

Подбайте, збираючись зі своїм малюком на прогулянку, щоб його одяг був зручний – не перетворюйте маля


на хутряну кульку чи на космічного неповороткого прибульця в скафандрі. І вирушайте до знайомого скверу чи парку – за новими враженнями, для цікавих і водночас корисних ігор, та й просто подихати свіжим повітрям. Ідучи знайомими доріжками, відмітьте разом з дитиною, як змінився зовнішній вигляд галявинок, дерев. На прогулянці безліч можливостей використати вправи для орієнтування дитини в просторі. Так, малюкові чотирьох-п’яти років поставте запитання на зразок: «Хто йде попереду нас – хлопчик чи дівчинка? А позаду?» Запропонуйте: «Подивись - на гіллячці білочка. Як тобі здається, чи високо вона?» А он та годівничка на дереві висить високо чи низько? Дошкільняті п’яти-шести років дозвольте обрати (або визначити) напрям руху (прямо, ліворуч або праворуч), темп (повільно, швидко).

Корисним буде виготовлення годівнички для птахів. Спільна робота з татком принесе дитині радість і задоволення, а тривалі спостереження за птахами, що прилітатимуть до годівнички, заохочуватимуть малюка до пізнавальної діяльності. Ладнаючи з малим годівничку на дереві, ви можете обговорити з ним таку якість величини, як відносність. Так, висота, на якій підвішено годівничку, дитині здається великою, татові – малою, бо він легко дістає до неї.

Розмір та форма годівничок можуть бути різними.

Пофантазуйте разом, можливо, ваша годівничка буде оригінальнішою, ніж інші зразки.

Забезпечивши в такий спосіб систематичні спостереження за птахами, які весь час знаходяться біля вашої годівнички, ви можете вирішувати безліч завдань математичного спрямування.

Зверніть увагу доньки чи сина, якого розміру пташки сідають на годівничку, яке забарвлення їхнього пір’я, якої форми голівка, дзьобик, тулуб. Порахуйте з дитиною, скільки пташок прилетіло до годівнички. Старшому дошкільняті ускладніть завдання – підрахуйте: скільки пташок прилетіло, а тепер доручіть йому рахувати, скільки полетять від неї – за 10 с, 15 с, 30 с (використайте годинник). Запитайте з якого боку на годівничці сидить більше пташок. Складіть задачу разом з малюком. Навчаючи сина чи доньку складанню задач, починайте з найпростішого виду.

До годівнички прилетіло 3 синички і 1 горобчик. Скільки пташок прилетіло до годівнички? (Збільшення чи зменшення на одиницю).

На годівничці сиділо 6 синичок, 2 синички відлетіли. Скільки синичок залишилося? (Збільшення чи зменшення на кілька одиниць)

На годівничці сиділо 5 синичок і 7 горобчиків. На скільки більше горобців, ніж синичок, сиділо на годівничці? На скільки менше синичок, ніж горобців, було на годівничці? (Різницеве порівняння чисел).

Заохочуйте дитину до самостійного створення задач. Вдома, після прогулянки, запропонуйте дитині намалювати сюжет для складання задачі.

Подумайте, які ще математичні завдання можна запропонувати дитині в перебігові вашого ознайомлення із зимуючими пернатими друзями та піклування про них. Наголосіть на необхідності надання допомоги птахам взимку, з’ясуйте, в чому вона має полягати.

Йдучи наступного разу на прогулянку, не забудьте про корм для пташок. Визначте разом з дитиною, скільки корму вам слід приготувати. Для цього скористайтеся умовною міркою. Вимірюйте корм для пташок чайною або столовою ложкою. Запропонуйте малому подумати, які ще умовні мірки можна використати. На прогулянці спостерігайте разос з ним, на скільки часу вистачило тієї кількості корму, що ви принесли. Поміркуйте, на скільки більше корму вам треба буде принести наступного разу.


Избранные посты
Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page